pondělí 17. dubna 2017

Jarní výlet na Křivoklát = Castle Křivoklát

One day, when the weather was nice after long winter, we decided to go on the trip. We went to Křivoklát, which is castle near Prague. At the beginning we saw only outdoor part of the castle because it isn't open during winter time. We walked across a courtyard, walls and then we visited a castle tower with shop. There we bought some postcards for my friends and then we went on the trip around the castle. The trip was around 12 kilometers through the woods and meadows with nice view to Křivoklát and to valley with river Berounka. We saw that the nature will woke up soon so I had a good feeling.Křivoklát od památníku


Tento den nebylo jaro v pravém slova smyslu, ale konečně bylo o trochu tepleji, než jsme v posledních měsících zažívali. Konečně svítilo sluníčko, jehož paprsky nabývaly na síle. A taky jsem po zimě poprvé vytáhla botasky. I když mi v nich ze začátku byla trochu zima, ale jakmile jsme se rozešli, hned tomu bylo trochu jinak.

Cílem dne bylo vyzkoušet foťák....no pokusit se s ním něco vyfotit. Dále jsme se chtěli projít....nooo probudit se ze zimního spánku. A kluci se těšili na odměnu...pořádně se nadlábnout hamburgeru na závěr výletu.

Nejdříve nás čekala prohlídka nádvoří hradu Křivoklát, podívali se do věže, kde je obchod. Koupila jsem pohledy pro mé kamarádky. Hrad se teprve probouzel do nové sezóny, na nádvoří bylo mokro, místy bahno z roztávajícího sněhu. Za to jsme se mohli vyhnout davům turistů. Poté jsme vyrazili asi na dvanácti kilometrový okruh.


Věže hradu a hlavní hlídač


Hlavní brána na hrad

Nádvoří hradu Křivoklát


Nádvoří hradu Křivoklát


Hrad je jeden z nejstarších a nejvýznamnějších středověkých hradů, kdy ho založili Přemyslovci okolo roku 1190. Nejprve sloužil jako lovecký zámek, později se stal reprezentačním sídlem českých králů. Hrad bohužel podlehl několika ničivým požárům. Posledním šlechtickým rodem vlastnícím Křivoklát byli Fürstenberkové. Dnes je hrad majetkem České republiky.

Na začátku výletu nás čekalo mírné stoupání po modré barvě, kde jsme záhy měli krásný výhled na hrad. V lese jsme šli místy po ledu, ale za ty pohledy na meandry řeky Berounky, čerstvý vzduch a teplé paprsky na tváři to rozhodně stálo. Až budou stromy více zelené, plné listů, bude tady spousta lidí, tak řeka z těchto míst se uvidí jen stěží. Na závěr jsme se šli podívat na památník K. Ergona II. Fürstenberka, odkud se nám otevřel nádherný pohled na Křivoklát.

Meandry Berounky
Žádné komentáře:

Okomentovat